3 Kişi serbest 3 kişi aranıyor:'Başkan Aksoy işte bu genelgeye uymayıp ihale yaptı'

3 Kişi serbest 3 kişi aranıyor:'Başkan Aksoy işte bu genelgeye uymayıp ihale yaptı'
20 Kasım 2020 - 21:08

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı, belediye yetkililerin de aralarında bulunduğu 29 kişi hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilmişti. Soruşturmada gözaltı sayısı 26'ya yükselirken, 3 kişiyi yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Gözaltına alınan 3 kişi ifade verdikten sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

HURDA FİRMALARININ SAHİPLERİ DE GÖZALTINDA

Şüpheliler arasında bazı hurda firmaları sahiplerinin de bulunduğu bildirildi. Firmanın, Çiğli ilçesindeki Ata Sanayi'de faaliyet gösteren işletme olduğu ortaya çıktı. Firma sahibi Z.T.'nin ifadesi alınmaya başlandı.

Belediyenin hurda alım satımı konusunda da bazı yolsuzlukların tespit edildiği öğrenilirken, toplanan deliller Yeşilyurt'taki Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 
Haklarında rüşvet, zimmet, görevi kötüye kullanma gibi çok sayıda suçlama bulunan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, Menemen Belediyesi yetkilileri hakkında ulaşan çok sayıda ihbar, şikayet ve tespitlere ilişkin soruşturma başlattı. Bunun üzerine savcılık, geçtiğimiz günlerde CHP'den istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkililerinde aralarında bulunduğu 29 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Belediye binasında gün içerisinde aramalar yapılırken, soruşturmanın; resmi evrakta sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve tehdit suçlarından yürütüldüğü, şu ana kadar Başkan Aksoy ve belediye yetkililerinin de aralarında olduğu 26 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

BAŞKAN AKSOY HURDA GENELGESİNİ DİKKATE ALMAYIP YASA DIŞI İHALE YAPTI

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, spor kompleksi, parklar, eski kullanılmayan araçları  Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu'na verme yerine daha önceden temas kurduğu iddia edilen hurdacılara ihale yoluyla devretmiş gibi gösterip görevini kötüye kullandığı, ayrıca spor kompleksi yapımındaki ödemeleri yapmadığı, belediyeye karşı icra takip davaları açıldığı öğrenildi.

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum