HSK'dan 'Müstemir Yetki' ilanı

HSK'dan 'Müstemir Yetki' ilanı
29 Temmuz 2020 - 09:45

Bölge Adliye Mahkemeleri Daire Başkan ve Üyeleri ile Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri Başkan ve Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesi ve Yeniden İnceleme Taleplerinin Değerlendirilmesine İlişkin İlan ile İdarî Yargı İlk Derece Mahkemesi Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesi ve Yeniden İnceleme Taleplerinin Değerlendirilmesine İlişkin İlan yayımlandı.

Bölge Adliye Mahkemeleri Daire Başkan ve Üyeleri ile Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri Başkan ve Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesi ve Yeniden İnceleme Taleplerinin Değerlendirilmesine İlişkin İlan

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, bölge adliye mahkemeleri daire başkan ve üyeleri ile adli yargı ilk derece mahkemeleri başkan ve hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi, yeniden inceleme ve tevziye ilişkin taleplerinin değerlendirilmesi çalışmaları, müstemir yetki takvimine uygun olarak 27/07/2020 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmış olup, ekte ilan edilmiştir.

6087 sayılı Kanun’un 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme ve itiraz talebinde bulunacak meslektaşlarımızın, taleplerini kararın tebliğinden itibaren 10 gün içinde ekte gösterildiği şekilde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranını kullanarak ve talep türünü yeniden inceleme ise Yeniden İnceleme Talebi, yeniden inceleme talebi reddedilenler ise “İtiraz Talebi” olarak seçtikten sonra yapmaları gerekmektedir. 

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.  

Saygıyla duyurulur.

 

Ek:

Bölge Adliye Mahkemesi Kararı

1.Bölge Kararı

2, 3, 4 ve 5.Bölge Kararı

Talep Gönderme Yöntemi

....

İdarî Yargı İlk Derece Mahkemesi Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesi ve Yeniden İnceleme Taleplerinin Değerlendirilmesine İlişkin İlan

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, idarî yargı ilk derece mahkemesi hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi ve yeniden incelemeye ilişkin taleplerinin değerlendirilmesi çalışmaları, müstemir yetki takvimine uygun olarak 27/07/2020 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmış olup, ekte ilan edilmiştir.

6087 sayılı Kanun’un 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme ve itiraz talebinde bulunacak meslektaşlarımızın, taleplerini kararın tebliğinden itibaren 10 gün içinde ekte gösterildiği şekilde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranını kullanarak ve yeniden inceleme ise talep türünü Yeniden İnceleme Talebi”, yeniden inceleme talebi reddedilenler ise talep türünü “İtiraz Talebi” şeklinde seçtikten sonra yapmaları gerekmektedir. 

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.  

Saygıyla duyurulur.

 

Ek:

İdarî Yargı İlk Derece Mahkemelerine İlişkin Karar

Talep Gönderme Yöntemi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İŞTE İZMİR ADLİYESİ'NDEN GİDEN VE GELEN HAKİM İLE SAVCILAR LİSTESİ
İŞTE İZMİR ADLİYESİ'NDEN GİDEN VE GELEN HAKİM İLE SAVCILAR...
KARARNAME YAYIMLANDI:'SİLAHLI FOTOĞRAF YÜZÜNDEN YETKİLERİ ALINAN OKTAY TABUR KARŞIYAKA ADLİYESİ'NE ATANDI'
KARARNAME YAYIMLANDI:'SİLAHLI FOTOĞRAF YÜZÜNDEN YETKİLERİ...