İzmir'de erkek avukata 'CİNSEL TACİZ' de bulunan kadın avukat baro kaydını başka ile aldırdı

İzmir'de erkek avukata 'CİNSEL TACİZ' de bulunan kadın avukat baro kaydını başka ile aldırdı
27 Kasım 2020 - 22:21 - Güncelleme: 27 Kasım 2020 - 22:38

İzmir Barosu'na kayıtlı avukat E.S.'yi gece yarısı evinden arayıp cinsel saldırıda bulunan kadın avukat kaydını başka bir ilin barosuna aldırdı.Yapılan ilk duruşmaya SEGBİS'le katılan kadın avukat, telefondaki sesin kendisine ait olmadığını söyledi. Mahkeme heyeti bunuın üzerine ses kayıtlarının bilirkişi tarafından incelenmesine karar verdi. 

EŞİNİN YANINDA TACİZE UĞRAYAN ERKEK AVUKAT SOLUĞU SAVCILIKTA ALDI

Gece yarısı telefon açan kadın meslektaşının tehdit, hakaret ve cinsel saldırısına mağruz kaldığını iddia eden avukat E.S., soluğu savcılıkta aldı. Elindeki ses kayıtlarını savcılığa delil olarak sunan E.S., ailesinin yanında kendisini arayan kadın meslektaşının tehdit ve hakaret ettiğini, ayrıca kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu belirtip şikayetçi oldu. Yaklaşık bir yıldır süren soruşturmada şüpheli sıfatıyla ifade veren kadın avukat, hakkındaki iddiaları yalanlayıp telefondaki sesin kendisine ait olmadığını söyledi. Yapılan bilirkişi incelemesinden sonra sesin şüpheli kadın avukata ait olması üzerine soruşturmayı yürüten savcı kadın avukat hakkında,'Tehdit,hakater ve cinsel saldırı' suçlarından dava açtı. Kadın avukat Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan ilk duruşmaya SEGBİS'le katılarak hakkındaki iddiaları bir kez daha kabul etmedi. Mahkeme heyeti bunun üzerine ses kayıtlarının bir kez daha incelenmesi için dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar verdi.

DAKİKALARCA SÜREN TELEFON GÖRÜŞME KAYITLARI DOSYADA

Kendisine gece yarısı telefon açan kadın meslektaşıyla bir davada karşılıklı olduklarını belirten avukat E.S., 'Boşanma davasında ben kadın tarafını savunuyorum. Çok iyi bir savunma yaptıktan sonra müvekkilimin eşi dava bittikten sonra bir takım tepkiler göserdi. Aynı gece bu kez karşı tarafın avukatı olan kadın meslektaşım gece yarısı ailemle otururken telefon açtı. Aşırı derecede alkollü olan kadın meslektaşım hakaret edip tehditler savurmaya başladı. Kendisini uyardıkça tehdit ve hakaretlerini sürdürmeye devam etti. Sesini kaydettiğimi ve şikayetçi olacağımı söyleyince bu kez cinsel saldırıda bulunmaya başladı. Epey süren telefon görüşmelerinden sonra elimdeki ses kayıtlarıyla birlikte savcılığa başvurdum. Kendisi bir kez özür dilemiş olsaydı şikayetçi olmayacaktım. Savcılık kadın meslektaşım hakkında dava açtı' dedi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum