İzmir'de erkek avukata 'CİNSEL TACİZ'de bulunan kadın avukat hakim önüne çıkıyor

İzmir'de erkek avukata 'CİNSEL TACİZ'de bulunan kadın avukat hakim önüne çıkıyor
07 Ocak 2021 - 20:57 - Güncelleme: 07 Ocak 2021 - 21:29

İzmir Barosu'na kayıtlı avukat E.S.'yi gece yarısı evinden arayıp cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan kadın avukat kaydını başka bir ilin barosuna aldırmıştı. Karşıyaka Adliyesi'nde pazartesi günü görülecek davaya kaydını şehir dışına aldırdığı için SEGBİS'le katılacak olan kadın avukatın nasıl bir savunma yapacağı merak ediliyor. Kadın avukat savcılık ifadesinde sesin kendisine ait olmadığını iddia etmiş, hakkındaki iddiaları kabul etmemişti. 

EŞİNİN YANINDA TACİZE UĞRAYAN ERKEK AVUKAT SOLUĞU SAVCILIKTA ALDI

Gece yarısı telefon açan kadın meslektaşının tehdit, hakaret ve cinsel saldırısına mağruz kaldığını iddia eden avukat E.S., soluğu savcılıkta aldı. Elindeki ses kayıtlarını savcılığa delil olarak sunan E.S., ailesinin yanında kendisini arayan kadın meslektaşının tehdit ve hakaret ettiğini, ayrıca kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu belirtip şikayetçi oldu. Yaklaşık bir yıldır süren soruşturmada şüpheli sıfatıyla ifade veren kadın avukat, hakkındaki iddiaları yalanlayıp telefondaki sesin kendisine ait olmadığını söyledi. Yapılan bilirkişi incelemesinden sonra sesin şüpheli kadın avukata ait olduğu  ortaya çıkınca hakkında,'Tehdit,hakater ve cinsel saldırı' suçlarından dava açıldı. Kadın avukat Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan ilk duruşmaya SEGBİS'le katılacağı öğrenildi.

DAKİKALARCA SÜREN TELEFON GÖRÜŞME KAYITLARI DOSYADA

Kendisine gece yarısı telefon açan kadın meslektaşıyla bir davada karşılıklı olduklarını belirten avukat E.S., 'Boşanma davasında ben kadın tarafını savunuyorum. Çok iyi bir savunma yaptıktan sonra müvekkilimin eşi dava bittikten sonra bir takım tepkiler göserdi. Aynı gece bu kez karşı tarafın avukatı olan kadın meslektaşım gece yarısı ailemle otururken telefon açtı. Aşırı derecede alkollü olan kadın meslektaşım hakaret edip tehditler savurmaya başladı. Kendisini uyardıkça tehdit ve hakaretlerini sürdürmeye devam etti. Sesini kaydettiğimi ve şikayetçi olacağımı söyleyince bu kez cinsel saldırıda bulunmaya başladı. Epey süren telefon görüşmelerinden sonra elimdeki ses kayıtlarıyla birlikte savcılığa başvurdum. Kendisi bir kez özür dilemiş olsaydı şikayetçi olmayacaktım. Savcılık kadın meslektaşım hakkında dava açtı' dedi

İŞTE O KONUŞMALAR


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korona yüzünden:'İzmir 9.Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Ali Atay yoğun bakımda'
Korona yüzünden:'İzmir 9.Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Ali Atay...
Aralarında avukatta var:'İzmir merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu'
Aralarında avukatta var:'İzmir merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu'