İzmirli depremzede 586 avukata beşer bin lira yardım

İzmirli depremzede 586 avukata beşer bin lira yardım
21 Kasım 2020 - 20:41 - Güncelleme: 22 Kasım 2020 - 17:20

Türkiye Barolar Birliği'nden yapılan açıklamada İzmir depreminde bürosu hasar gören 586 avukata beşer bin lira ödeme yapıldı.

TBB'den yapılan açıklamada "İzmir depreminde bürosu hasar gördüğü için geçici iş göremezlik durumunda olan 586 meslektaşımıza beşer bin TL'den bugün itibarıyla toplam 2.930.000 TL ödeme yapılmış durumdadır. Bu aşamada vergi levhası olan ve olmayan ayrımı yapılmamıştır." denildi.

Açıklamada ayrıca; "Büroları orta ve ağır hasarlı olan meslektaşlarımıza serbest çalıştıklarını ve hasar durumunu gösteren belgeler ile müracaat ettiklerinde bütçe durumuna göre mevzuat çerçevesinde yapılması öngörülen ilave ödeme miktarları yönetim kurulunca ayrıca değerlendirilecektir. Bu vesile ile depremde kaybettiğimiz meslektaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, İzmir'de görev yapan tüm meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız." ifadeleri kullanıldı.

"İzmir TBB Mobil Ofis ve Hizmet Merkezi hazır hale getirilmiştir"

"İzmir depreminde büroları zarar gören meslektaşlarımızın acil ihtiyacını karşılamak amacıyla Manas Bulvarı BAM karşısındaki yeşil alanda toplam 14 konteynırdan oluşan TBB Mobil Ofis ve Hizmet Merkezi, 32 bilgisayar, 10 yazıcı, UYAP ve internet bağlantıları ile hazır hale getirilmiştir.

Elektrik bağlantısının yapılmasını takiben hafta içinde hizmete girecektir."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum