Tutuklu müvekkil beraat etti:'İzmirli avukat Mansuroğlu'nun dikkatinden kaçmayan o detay'

Tutuklu müvekkil beraat etti:'İzmirli avukat Mansuroğlu'nun dikkatinden kaçmayan o detay'
24 Ocak 2021 - 19:44 - Güncelleme: 26 Ocak 2021 - 09:45
İzmir'in Menederes İlçesinde 2018 yılında yaşanan olayda iş adamı Hasan Tahsin Duva, çiftlik evinin deposunda ölü vaziyette bulundu. Cinayet sanılan sır ölümü dikkati sonucu İzmirli avukat Ufuk Mansuroğlu çözdü ve tutuklu olan müvekkilini beraat ettirdi.

DAYININ ÖLÜMÜNDEN YEĞEN SORUMLU TUTULDU

Boşandığı eşinden mal kaçırmak amacıyla gayrimenkulün bir kısmını satan işadamı Hasan Tahsin Duva, arazilerin satışından elde ettiği paranın bir kısmını yeğeni Hazım Ö. ile Sıdkı Ç.'ye verirken, 150 bin lirasını yanından ayırmadığı sırt çantasının içine koydu. Hasan Tahsin Duva, 13.07.2018 tarihinde Menderes Yeniköy Bahçecik mevkiinde bulunan çiftliğinin depo kısmında ölü bulundu. Ceseti sıcaktan kurtlanmaya başlayan işadamı Hasan Tahsin Duva ile en son görüldüğü iddia edilen yeğeni Hazım Ö. cinayet şüphelisi olarak tutuklanırken, paranın bir kısmını alan Sıdkı Ç.'de Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

İZMİRLİ AVUKAT OLAY YERİNDEKİ DETAYI GÖRÜNCE MÜVEKKİLİ KURTULDU

İzmirli avukat Ufuk Masuroğlu ve ekibi, jandarma tarafından çekilen kamera kayıtları ile fotoğrafları günlerce inceledi. İşadamının yanında taşıdığı ve içinde 150 bin lira bulunan siyah sırt çantasınını müvekkili tarafından alındığı iddialarını dedektif gibi araştırdı. Mansuroğlu, iş adamının tavanda bulunan uzun boruyu almak için plastik sandalyeye çıktığını, aşırı kilo nedeniyle sandalyenin bir ayağının kırıldığını, düşen iş adamının kafasının arka kısmını sivri bir yere vurduğunu, para çantasının ise duvarda asılı olduğunu ortaya çıkardı. Tanık beyanları da avukat Ufuk Mansuroğlu'nun savunmasını destekledi. Yani alınan bir para olmadığı, para dolu sırt çantasının asılı olduğu fotoğraflarla tespit edildi. Mahkeme heyeti, anlatımlar ve delilleri değerlendirdikten sonra iş adamının kaza sonucu öldüğüne karar  verdi. Cinayet zanlısı olarak uzun süre tutuklu kalan Hazım Ö., avukatının dikkati sonucu suçsuz bulunarak beraat etti.
Bu arada ölen iş adamının yakınları, yerel mahkemenin verdiği beraat kararını bozmak için avukatları aracılığı ile İstinaf Mahkemesi'ne başvurdu. Şimdi İstinaf Mahkemesi'nden çıkacak karar merakla bekleniyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korona yüzünden:'İzmir 9.Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Ali Atay yoğun bakımda'
Korona yüzünden:'İzmir 9.Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Ali Atay...
Aralarında avukatta var:'İzmir merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu'
Aralarında avukatta var:'İzmir merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu'