Cumhur Erkek

Cumhur Erkek

[email protected]

Çete üyeleriyle yargılanıyor:'Foça Belediye Başkanı Gürbüz 'mağdurum' dediği davada nasıl sanık oldu!

08 Eylül 2020 - 22:42 - Güncelleme: 08 Eylül 2020 - 23:22

İzmir'de, Deniz Camgöz liderliğindeki suç örgütü yapılanmasına yönelik yapılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede mağdur olarak ifade veren Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, savcının düzenlediği ek iddanamede sanık olunca şok yaşamıştı. Gürbüz'ün,'silahla kasten yaralamaya azmettirme' suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezası istenmişti.
 
Peki neydi bu iddianame?

Manav İsmail K.'ye düzenlenen saldırıyla ilgili ek iddianame hazırlayan savcılık, Gürbüz için 'silahla kasten yaralamaya azmettirme' suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezası istedi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, şubat ayında, İzmir merkezli olan ve Gürcistan'a kaçtığı belirlenen Deniz Camgöz'ün liderliğini yaptığı ileri sürülen suç örgütüne yönelik operasyon düzenlenmişti. Operasyonda gözaltına alınan 38 kişi, tutuklanmıştı.22 kişinin müşteki olarak yer aldığı iddianame, İzmir 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. 

İDDİANAMEDE SALDIRI DA YER ALDI

İddianamede, Foça'da manavlık yapan İsmail K.'nin (46) geçen yıl eylül ayında iş yerinde bacaklarından vurulmuş, ifadesinde, saldırganın kendisine ateş ederken 'Fatih başkana kimse yanlış yapamaz' diye bağırdığını söyledi. İsmail. K.ifadesinde,  "Beni vurduran Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'dür. Bundan sonra başıma gelecek her şeyden Fatih Gürbüz ve çevresi sorumludur" dedi.


İsmail K.'ye düzenlenen saldırıda mağdur sıfatıyla ifade veren Foça Belediye Başkanı Gürbüz, bu saldırıyı sanıkların gerçekleştirdiğini iddia etti. Saldırıyı düzenleyenler tarafından telefonla tehdit mesajları aldığını belirten Foça Belediye Başkanı Gürbüz, sanıklardan şikayetçi oldu. Gürbüz, Gürcistan'a ait bir GSM operatörü üzerinden tehdit mesajları aldığını söylemişti.

İsmail K., kendisini Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün vurdurduğu iddiasıyla savcılığa itiraz ederek, şikayette bulundu. Bunun üzerine İzmir 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dosyayla birleştirilen iddianamede Gürbüz hakkında suçlamalar yer aldı. Foça Belediye Başkanı için, 'vücutta kemik kırığı oluşturacak nitelikte silahla kasten yaralamaya azmettirme' suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Yapılan duruşmada çete üeleriyle birlikte sanık sandalyesindeoyueran Gürbüz, hakkındaki iddiaları reddederek kendisinin mağdur olduğunusöyledi. Duruşmada olaya adı karışanlar ile tanıklar                    Başkan Gürbüz'ün verdiği beyanları doğrulayıp saldırı ile bir ilgisi olmadığını                                    söylediler. Mahkeme  eksikliklerin giderilmesi için  duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.                                                    

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar